Bezúdržbová baterie v autě potřebuje péči

Moderní akumulátor je sice bezúdržbový, ale VYŽADUJE péči. Mimo čistotu a dotažení svorek je potřeba jej DOBÍJET. A to hlavně v případech pokud jezdíme krátké trasy. Za dobu ujetí krátké trasy se nám akumulátor mnohdy ani nestačí dobít  a pokud v mrazivé dny používáme vyhřívané sedačky, zapínáme rozmrazování zadníh skla a zpětných zrcátek může se nám lehce stát, že z akumulátoru vezmeme více, než krátkou jízdou dodáme. U dvanáctivoltového akumulátoru stačí vybití na napětí POUHÝCH 12,20 Voltů a začne nevratný proces poškození akumulátoru. Co je důsledkem? Takovýto akumulátor nám s bídou vydrží 3 - 4 roky. Což je asi škoda, protože řádně udržovaný akumulátor má životnost 8 až 10 let.

NEMÁTE -LI MOŽNOST DOBÍJET AKUMULÁTOR, pamatujte: pokud Vám v autě správně funguje dobíjecí soustava, je třeba autem souvisle ujet aspoň 12 km, aby jste akumulátoru dodali to, co jste z něho nastartováním odebrali.

NEJEZDÍTE AUTEM VŮBEC? CHYBA - jízdou vůbec nedobíjíte. Současné vozy berou energii z akumulátoru i během stání.