Změny ve stanicích MĚŘENÍ EMISÍ od LEDNA 2018

OD 1.1.2018 musí každá stanice MĚŘENÍ EMISÍ (ME) fotit každé vozidlo, které je přistaveno k provedení měření emisí. Každá stanice ME je on-line připojena do Centrálního informačního systému Ministerstva dopravy ČR, do kterého se ukládá pořízený fotografický záznam a naměřené hodnoty. Smyslem je zabránit podvodům při měření: vozidlo, které neprojde na jedné stanici ME nebude moci přejet do druhé stanice a tam nějak projít:  každý protokol měření emisí ukazuje čas a dobu kontroly a podobně jako na stanicích STK se pořizuje fotodokumentace vozidla zepředu a zezadu, VIN, stav počitadla tachometru a výrobní štítek. Ve státě, který roky toleruje podvody při stáčení skutečně najetých kilomatrů tak vzniká jakýs takýs nástroj, jak si od určitého data zkontrolovat počet najetých kilometrů.