Žádost o vydání řidičského průkazu

 

Po úspěšném absolvování všech částí zkoušky obdrží žadatel potvrzení, které předloží na libovolném úřadu s rozšířenou působností pro vydání řidičského průkazu spolu s dalšími dokumenty:

  • vyplněný tiskopis s žádostí (k dispozici na místě)
  • platný doklad totožnosti
  • doklad o obvyklém bydlišti (v případě cizinců)
  • původní řidičský průkaz (v případě rozšiřujícího výcviku)

Lhůta na vyřízení žádosti o vydání řidičského průkazu činí 20 dnů a je s ní spojen správní poplatek 200,- Kč. Expresní vydání řidičského průkazu do 5 pracovních dnů je zpoplatněno částkou 700,- Kč, avšak této možnosti nelze využít v případě vydávání prvního řidičského průkazu, ale pouze v případě rozšíření oprávnění, ztráty průkazu apod.

Žádost o vydání řidičského průkazu je nutné podat do 6 měsíců od absolvování zkoušek po výcviku v autoškole (do 30 dnů v případě "vybodování" a do 2 měsíců v případě zákazu řízení). V opačném případě je nutné zkoušky absolvovat znovu - návštěvu úřadu se tedy nevyplatí odkládat.

 

Při žádosti žadatele mladšího 18 let o řidičský průkaz (L17) žádá nezletilý žadatel na kterémkoliv MÚ s osobní účasti svého zákonného zástupce. Při zápisu mentora je třeba doložit Žádost a zápis mentora. Další podrobnosti k problematice L17  získáte na stránkách Autoškoly Příkaský v záložce NOVINKY 2024.

 

 

Kontakt

Autoškola Příkaský

Ing. Josef Příkaský
Školní č. 277
696 02 Ratíškovice - sídlo firmy a učebna v Ratíškovicích

OVÍRACÍ DOBA - je stanovena vždy individuálně a v závislosti na probíhajícím kurzu

Tel: 728 108 824